podlasie part 4

Wycieczka krajoznawcza nr 5

Czas: 1 dzień

Trasa: Białystok – Supraśl – Białystok

Supraśl. Niech odezwie się ten, kto mieszkał minimum rok w Białymstoku i ani razu nie odwiedził tego miasteczka. Cisza, co ? 😀

Nasz piękny, rodzimy, sielski Supraśl. Wprost stworzony do długich spacerów i rozkoszowania się świeżym powietrzem. Klimatyczne miasteczko znajdujące się rzut kamieniem z Białegostoku.

Wiosną i latem polecam pokonywanie trasy Białystok – Supraśl rowerem – podróżowanie ścieżką  rowerową, która biegnie przez las jest tysiąc razy przyjemniejsze niż jazda samochodem.

Co może nam zaoferować Supraśl? Naturę. Las i rzekę, wzdłuż której wije się piękna promenada. Klimat. Małe, drewniane, malowane domki, każdy z zadbanym ogródkiem, usytuowane wzdłuż prostopadle biegnących uliczek. W promieniach wakacyjnego słońca Supraśl wygląda jak jedna, wielka sielanka.

Jest takie miejsce w Supraślu, do którego zajeżdżałam zawsze, kiedy odwiedzała mnie rodzina lub znajomi z rodzinnego miasta. Tak, chodzi o jedzonko 😀 Jest to znana na całym Podlasiu restauracja Łukaszówka. Moja recenzja jest zbędna – jeden obiad i przekonacie się sami do powszechnie krążących opinii 😊

Gdzie zajść i na co poświęcić chwilę w trakcie spaceru po Supraślu?

Budynek Liceum plastycznego już z daleka przyciąga wszystkich swoim pięknem. Muzeum Ikon oraz Monaster Zwiastowania NMP to miejsca również warte odwiedzenia.

Jest jedno zaczarowane miejsce, w którym (niestety) jeszcze mnie nie było, ale od wielu znajomych wiem, że wizyta tam warta jest złota. Teatr Wierszalin – jeżeli macie trochę więcej wolnego czasu oraz chęć na spotkanie ze Sztuką przez duże „S”, warto udać się na któryś z granych spektakli.

Tak więc w skrócie – Supraśl to natura, architektura oraz sztuka. Całodzienna wycieczka pozwoli odkryć wszystkie jego skarby. Tyle atrakcji na tak małej powierzchni 😀 Nie wyobrażam sobie wycieczki po Podlasiu bez odwiedzenia tego urokliwego miasteczka.

W słońcu czy w deszczu, w upale czy w śniegu po parapety  – Supraśl zawsze zachowa swój urok. I za to go uwielbiam! 😊

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *